Черно море може да не пътува до София за 1/4-финала с ЦСКА! Няма смисъл – 10 от 10

payimage-515406

Истрочески погледнато, ЦСКА ще срещне на четвъртфините за Купата на България един от най-удобните си съперници в турнира – Черно море. „Армейците“ имат 13 сблъсъка срещу „моряците“, в които са записали 11 победи, при 1 равен и само една загуба – във Варна. Поражението на „Тича“ обаче е с цената на отпадане на осминафиналите през 1962-а. Тогава Черно море печели с 3:0 първата среща у дома, а на реванша в София губи с 0:2 и така продължава напред.

ЦСКА обаче е безапелационен домакин – 10 победи от 10 мача, включително и двата финала на „Васил Левски“ през 2006-а и 1985-а.

В последните два случая, в които се изправят срещу „моряците“, „червените“ печелят Купата на България, а ако прибавим и финала през 2006-а, стават три поред. През март 2021-а ЦСКА надиграва Черно море, воден пак от Илиан Илиев, с 3:1 на „Армията“ в осминафинал, а след това на финала побеждава Арда с 1:0. Тогава треньор е Любослав Пенев.

Десет години по-рано, но вече на четвъртфинал, както е сега, „армейците“ отново бият на своя стадион Морето – 2:0. През май 2011-а ЦСКА, предвождан от Милен Радуканов, вдига купата след успех над Славия на финала с 1:0.