Неописуем ужас! Стана ясно коя е убитата 41-г. жена в Балчик, ето какво съобщил убиецът

41-годишната жена от Балчик, пребита до смърт от мъжа, с когото съжителствала, е рускиня.
Сигналът за жестокото зверство е подаден на 6 март.
45-годишният мъж, с когото е съжителствала, е бил в нетрезво състояние при задържането. Аутопсията установи, че жената е починала от тежка черепно-мозъчна травма, причинена от побой.
Заподозреният е с повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост.
Той е неосъждан.
Няма предишни сигнали за упражнено домашно насилие срещу него, съобщи за Про Нюз Добрич д-р Даниел Илиев, говорител на Районната прокуратура в Добрич.
Прокурорът посочи, че задържаният 45-годишен мъж сам е подал сигнал на тел. 112, като е съобщил, че жената е припаднала.
От Районната прокуратура уточняват, че обвинението е възможно да претърпи промени. Към настоящия момент мъжът е задържан по обвинение, че е причинил смърт по непредпазливост, като го грози наказание „лишаване от свобода“ до 5 години.
Според държавното обвинение побоят с летален изход е резултат от битов скандал. Разследването по случая продължава.
Днес Районният съд в Балчик наложи на обвиняемия мярка за неотклонение „задържане под стража“. Решението подлежи на обжалване в тридневен срок.