Драма в Благоевград с 25-годишна девойка! Баба ѝ едва я спаси

Бургас - учение "Аспарух" 2025 - аварий

Благоевград е потресен от поредната трагедия, която разкрива тъмната страна на живота на младите хора. Все повече младежи потъват в отчаяние и депресия, а обществото често остава безмълвен свидетел.

В квартал „Еленово“ 25-годишно момиче направи опит да сложи край на живота си снощи, съобщава Struma.com. Бореща се с тежка депресия, младата жена се оказа на ръба между живота и смъртта. Изпила няколко опаковки психотропен медикамент, с който се лекувала от известно време.

В решаващия момент съдбата беше на страната ѝ. Бабата на момичето единственият човек, на когото тя доверява болката си, я открива около 18 часа полужива и незабавно повикала спешна помощ.

Екипът на МБАЛ – Благоевград реагира светкавично. Последва истинска битка за живота ѝ. След напрегнати часове младата жена е стабилизирана и настанена в реанимация. Животът ѝ вече не е в опасност, но травмата остава.

Бабата е потресена. „Каза ми, че не иска да живее повече така… Но никога не очаквах, че ще посегне на себе си“, споделя тя.

Трагедията поставя болезнен въпрос: колко още млади хора трябва да се борят в мълчание, преди обществото да обърне внимание на психичното здраве? Колко още такива истории за агресия и автоагресия ще се случват преди да признаем, че младите хора не просто мълчат… те крещят вътрешно? Въпросът тук е дали следващия път Спешна помощ ще пристигне навреме?



За нас

7DniBulgaria.bg е най-новият сайт в портфолиото на 7 Dni Media Group.

Той обедини досега съществуващите регионални сайтове на групата, превръщайки се в национален такъв, за по-голямо улеснение на читателите.


КОНТАКТИ