От ГЕРБ с първи думи след срещата с президента Илияна Йотова: Нормална постъпка е да подкрепим Доцова

MIL_5963 (1)

Томислав Дончев обясни каква опозиция ще бъде ГЕРБ-СДС в 52-рото Народно събрание след срещата с президента Илияна Йотова.

Той напомни, че сега е ясно кой ръководи и кой е опозиция и поясни, че ГЕРБ няма да бъде деконструктивна и истерична опозиция.

Дончев коментира и новия бюджет на държавата. По думите му прецизно трябва да бъдат оразмерени всички мерки срещу инфлацията и напомни, че всеки, който разбира от икономика, знае, че безразборното раздаване на пари при наличие на инфлация е равносилно на гасене на огън с бензин, предава Novini.bg.

Той добави, че като позиционирани в дясно-център в политическото пространство, много разчита ГЕРБ-СДС в новия бюджет да се видят и мерки за бюджетна консолидация – с други думи – мерки за свиване на дефицита.

Във връзка с това, че от ГЕРБ-СДС са подкрепили Михаела Доцова от „Прогресивна България за председател на 52-рото Народно събрание, Дончев обясни, че това е напълно нормална постъпка на опозиционна партия.



За нас

7DniBulgaria.bg е най-новият сайт в портфолиото на 7 Dni Media Group.

Той обедини досега съществуващите регионални сайтове на групата, превръщайки се в национален такъв, за по-голямо улеснение на читателите.


КОНТАКТИ