Преминават ли „Господари на ефира“ в редиците на БНТ
Шефът на БНТ Коко Каменаров разкри потайностите на телевизията-майка. Точи ли се държавната медия да гушне орезилените „Господари на ефира“? Кой се страхува от протести и втора гледна точка на „Сан Стефано“? Защо разведоха двойките водещи на новините? Какво става със шумно рекламираните преди време сериали?
„Опасявам се, че „Господари на ефира“ няма да идват при нас. Не е истина слухът, който се носи. Не сме провели и минута разговор с тях. В нашия бизнес всичко е въпрос на преговори. Чул съм, че се водят преговори с нашите колеги от Би Ти Ви, но чух и опровержение от самите Господари, че ще ходят там. Нова телевизия изглежда фаворитът“, обяви пред ПИК TV Коко Каменаров.
„По-скоро в момента не можем да си позволим такова предаване. Ние сме много внимателни с парите. Гледаме какво харчим и къде харчим. Не ни увеличиха субсидията, но ще направим всичко възможно, за да ни стигнат парите“, добави още шефът на БНТ на въпрос може ли телевизията-майка да си позволи предаване, за което се говори, че струва около 6 млн. лв.
„Имаше напрежение при нас миналата година. Предаването „Стани богат“ е голямата ни гордост. Върви дори по-добре, отколкото очаквахме. Това е невероятен удар за националната телевизия. Направи рейтинг, който досега в телевизията не е постиган. То е едно от нещата, които събудиха мечката. Има невероятни резултати“, разкри той.
„Мишо Билалов е страхотен водещ. Той е един от многото поводи за похвали към нас. „Стани богат“ струва пари, но си струва всяка една стотинка“, добави Коко Каменаров.
„В момента има два детски сериала, които произвеждаме. Добри са продуцентите и можем само да стискаме палци да стане добър продукт. Говорим за два игрални детски сериала, които до няколко месеца трябва да са готови“, каза още шефът на БНТ.
„Това, което ми се иска най-много, е да произведем голям семеен сериал. Това означава не сериал от 12 епизода, това са от онези хубави дълги неща от 100 и нагоре епизода. Все още няма конкурс, защото не можем да обявим конкурс, след като не можем да платим. Има варианти и да се намират допълнителни приходи, но не е лесно“, категоричен е той.
„Първата голяма цел беше БНТ отново да я има, защото последните години изглеждаше така, че все едно я няма. И вторият момент са рекламодателите“, увери Константин Каменаров.
„Аз не съм злобар и гадняр, който непрекъснато да тормози екипа на телевизията. Даже трябва да ги облекчавам, защото аз съм си момче оттук. Аз съм Коко Каменаров от БНТ. Не вярвам личността ми да ги напряга“, добави директорът на телевизията-майка.
Пред медията ни той призна, че работата като директор го натоварва.
„В тази палава демокрация, в която живеем вече 30 години, протестът е фешън събитие. Малоумно е да протестираш залудо. На моменти оставам с впечатлението, че наблюдаваме добре организирано и платено събитие. Протестът срещу БНТ беше по казуса културно предаване. Не ми стана ясно какво точно се искаше, защото никога наум не ми е идвало да спирам това предаване. В него няма и една молекула цензура“, отсече Каменаров.
„Никога не е имало проблем с културното предаване в БНТ. То е измислено далеч преди мен и е една добра табела за телевизията“, добави шефът на БНТ.
„Много години новините се водеха от двама души. Сега в момента при нас се водят от един човек. Не сме открили топлата вода – навсякъде по света новините се водят по един или по двама души. Новините са ни голямата гордост“, разкри той.
„Мисля, че Емил Кошлуков се вписа в колектива“, добави директорът на телевизията-майка.
„Не знам за друга по-безцензурна медия от БНТ. Няма цензура и това е нещо, което може да ви каже всеки в телевизията. Нямаш друга алтернатива освен да си професионалист“, уточни Коко Каменаров.
„В момента нашата телевизия предлага най-добрата и най-разнообразната програма. Най-добри новини, безапелационно най-добра кинопрограма. Публицистика, която няма кой да догони и една адекватност и честност. Нямаме кого и за какво да лъжем. В останалите телевизии си изкарват парите другояче“, заяви шефът на БНТ.
„За БНТ е жизненоважно да има допълнително финансиране. Отдавна се върти една теза в публичното пространство, че тук стоим само и трошим държавни пари. Това е тъпо и наивно. Парите не стигат, но те никъде не стигат. Слава на Бога, повечето хора се радват на това, което правим. В момента при нас работят малко над 1000 души. Преди време бяха стигнали до 4000“, добави Каменаров.