Голям успех, Mилена Тодорова завоюва сребро за България от световното първенство по биатлон

Mилена Тодорова

Надеждата за нови успехи на българския женски биатлон Милена Тодорова се представи страхотно в първата си дисциплина от световното първенство за девойки и младежи в Ленцерхайде (Швейц).

22-годишната състезателка от Троян направи 3 грешки при 4-те стрелби в индивидуалния старт на 12,5 км и въпреки 3-те наказателни минути се пребори за сребърния медал.

Милена остана на 1,07,09 мин от победителката Анастасия Халиулина. Рускинята обаче бе безгрешна в стрелбата и свали всички 20 мишени.

Бронзовото отличие заслужи швейцарката Ами Базерга. С 2 грешки тя бе по-бавна с 8,1 сек от Тодорова.

Българката ицмина трасето най-бързо от всички 81 биатлонистки. На 20,7 сек от нея остана норвежката Скреде, а на 36, 8 сек е французойката Боте.

Мария Здравкова влизи в топ 25 на дисциплината. С 2 пропуска тя финишира 24-а.

Третата българка в индивидуалния старт на 12,5 км – Любомира Пехливанска, не завърши.