Сливенски учители с успехи на международна спартакиада

1821468

Сливенските учители-спортисти се завърнаха с призови класирания и медали от Деветнадесета учителска спартакиада с международно участие – 2023. От участващите 30 – 27 български и 3 чуждестранни отбори, нашите спортисти се класираха на 6-о място в генералното класиране /с равен брой точки с 5-тия отбор, но с по-малко първиместа/.

Учителите-спортисти от гр. Сливен спечелиха 9 купи и три призови класирания в челната тройка, както следва:
– петанк – смесени отбори – 6-то място.
И, разбира се, шампионите по спортна табла – мъже: Ивайло Христов – учител по ФКС в ОУ „Елисавета Багряна“ и Антон Вълков – учител по ФКС в ОУ „Юрий Гагарин“.
Малко са дисциплините, в които Сливен не е в призовата шестица.