Гордейте се, българи! Отборът ни по кикбокс спечели 3 златни медала на Световното първенство

калина бояджиева

Калина Бояджиева спечели две титли, а Кирил Илиев завоюва още една на световното първенство по кикбокс за мъже и жени в португалския град Албуфейра.

Днешният петъчен ден се оказа много успешен за състезателите от отбора на България, които си осигуриха три титли от общо пет проведени финала с българско участие, а още трима национали преодоляха полуфиналите и достигнаха до спора за златните медали.

17-годишната Бояджиева стана световна шампионка в категория над 70 килограма при жените в дисциплините пойнтфайтинг и киклайт, предава 24 часа.

Във финала в пойнтфайтинга българката спечели с 13:6 срещу Нина Мепелдер от Нидерландия, а в киклайта тя надделя с 3:0 над Линея Екман.

Бояджиева може да направи и хеттрик от титли, ако победи във финала на дисциплината лайт контакт словенката Сташа Липник.

Третата титла за България обаче бе донесена от Кирил Илиев при мъжете.

В категория до 57 килограма в дисциплината лайт контакт Илиев победи Анчо Видал Родригес от Испания с категоричното 3:0.

Другите два финала, в които българите останаха със сребърни медали, бяха при жените.

В пойнтфайтинга в категория до 50 килограма Кристина Николова отстъпи с 5:15 на италианката Федерика Тровалуши и остана със сребърен медал.

Със същото отличие се окичи и Моника Петкова. В категория до 50 килограма в дисциплината лайт контакт Петкова загуби във финала с 0:3 от словенката Тира Барада.

В събота българските кикбоксьори ще имат възможност да добавят и още три титли към колекцията си до момента.

До финалните мачове в дисциплината киклайт достигнаха Кристина Николова и Анелия Тодорова при жените, както и Иван Кръстанов при мъжете.

В категория до 50 килограма Николова отстрани индийката Каур Хушпреет и във финала ще играе срещу представителката на Турция Туран Дуйгу. В по-горната категория до 55 килограма Тодорова се наложи с 2:1 над испанката Луна дел Алба Виго Велес. В сблъсъка за златния медал нейна съперничка ще бъде Лучия Регват от Хърватия.

При мъжете до 79 килограма Иван Кръстанов отстрани на полуфиналите Сами Якоб от Германия с 3:0 и във финалния мач ще срещне поляка Армин Вилчевски. В същата дисциплина при 57 килограмовите Кирил Илиев отстъпи на полуфиналите италианеца Адам Туиси с 1:2.