ТРИУМФ! 17-годишната Бояджиева стана първата българка с 3 световни титли от 1 състезание по кикбокс

калина бояджиева

Българските кикбоксьори добави още три златни медала и вече имат общо шест титли от световното първенство в португалския град Албуфейра.

До върха на почетната стълбичка стигнаха Калина Бояджиева, Кристина Николова и Иван Кръстанов.

17-годишната Бояджиева изкова името си със златни букви в историята на кикбокса, ставайки първата българка с три световни титли от едно състезание, при това в дебюта си при жените. Бояджиева, която е възпитаничка на СК „Масару“, отнесе съперничката си от Словения Сташа Липник на финала в категория над 70 килограма в стил лайт контакт. Първият рунд приключи само с точка за българката, но във втория и третия Бояджиева доминира тотално над словенката и спечели световната титла с 3:0 съдийски гласа.

Капитанът на националния отбор на България на татами Кристина Николова доказа, че е боец от класа, след като спечели титлата в категория до 50 килограма, киклайт контакт, постигайки категорична победа с 3:0 над туркинята Дуйгу Туран, която е трикратна световна и четирикратна европейска шампионка.

Иван Кръстанов е световен шампион в категория до 79 килограма в стил киклайт контакт след успех над Армин Вилчевски (Полша). Българският кикбоксьорът стигна до титлата, след като във втория рунд реферът спря финалната среща заради счупен нос на поляка, пише 24 часа.

Анелия Тодорова остана със сребърния медал в категория до 55 килограма в стил киклайт контакт, след като загуби финала от Луция Регват (Хърватия).

Това е най-успешното Световно първенство за мъже и жени за Българския кикбокс до момента. Равносметката е шест световни титли, три сребърни отличия и 10 бронзови медала.

По-късно днес предстоят и отборните надпревари при мъжете и жените. В пойнтфайтинга мъжете срещат тима на Гватемала, а при жените България ще се изправи срещу Мексико.