ГОРДОСТ! Боряна Калейн е втора в квалификациите на ЕК в Баку, Стилияна Николова – трета

калейн, стилияна николова

С квалификациите при жените стартира първата в историята – Европейска купа. Новото състезание с необичаен регламент се провежда в Баку (Азербайджан). България е представена от индивидуалистките във възраст „жени“ – Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Стабилна Боряна Калейн и в четирите съчетания, натрупа актив от 135.700 (36.200 на обръч, 33.000 на топка, 33.650 на бухалки и 32.850 на лента) и завърши квалификацията на втора позиция.

Другата ни представителка Стилияна Николова стартира с грешки в съчетанието с топка и с актив от 135.550 (35.850 на обръч, 31.900 на топка, 35.000 на бухалки и 32.800 на лента) зае трето място в класирането.

Представителка на Италия – София Рафаели събра общ сбор от 138.950 (35.800 на обръч, 34.500 на топка, 34.750 на бухалки и 33.900 на лента) и спечели квалификацията при жените на Европейската купа, предава dsport.bg.

Топ 16 (максимално по 2 гимнастички от страна) от квалификацията днес, се класират за първите „Крос битки“.

Нашите грации намериха място сред и най-добрите и утре ще спорят за отличията. Боряна Калейн ще изправи срещу Андреа Вердес (Румъния) със съчетание с топка на осминафинала на „Крос битките“, а Стилияна Николова ще се „бори“ срещу Камила Сеидзаде (Азербайджан) също със съчетание с топка. При евентуални победи: Калейн ще срещне победителката от двойката Даниела Мунитс – Милена Балдасари, а Николова – победителката от двубоя Екатерина Веденеева – Панайота Литра. И двата двубоя ще бъдат със съчетания с обръч в четвъртфинала. А дали ще се срещнат в пряк двубои Боряна и Стилияна, предстои да разберем утре от 11.00

Боряна Калейн си осигури място сред най-добрите осем на обръч, топка и лента. Николова намери място сред най-добрите осем на бухалки.