Бруно Балтазар с първа победа за Ботев! „Канарите“ излъгаха Берое

бруно балтазар

Ботев (Пловдив) прекъсна серията си без победа от началото на 2023 година. „Канарите“ надиграха Берое (Стара Загора) с 1:0 в регионално дерби от 21-ия кръг на Първа лига, което се състоя на базата в „Коматево“.

Па Конате (30) вкара единственото попадение в срещата.

Успехът бе първи в официален мач за новия наставник на жълто-черните Бруно Балтазар. Неговите възпитаници останаха на 10-о място във временното класиране, но вече имат актив от 23 точки. Берое е 11-и с 20 точки, пише plovdiv24.

Ботевистите създадоха отлично положение още в 14-ата минута. Антоан Бароан бе изведен сам срещу вратаря и шутира с десния крак, но Иван Караджов изби. Топката обаче отново стигна до френския нападател и той направи втори опит да порази целта почти от аутлинията, но я прати в тъч.

В 29-ата минута Берое по чудо не откри резултата. След центриране от корнер Вини Трибуле стреля с десния крак от 3-4 метра фронлално срещу Ханкич. Вратарят изби по чудесен начин с крак, а при добавката на футболист на Берое отново се намеси отлично и улови.

Секунди след това домакините поведоха в резултата. Дилан Мертенс изведе Па Конате отляво в наказателното поле. Той финтира защитник в зелен екип и с премерен шут прати топката в мрежата за 1:0.

Малко преди почивката Антоан Бароан се възползва от груба грешка на Педро Енрике и нахлу в пеналта на заралии. Последва удар, който обаче излезе в аут.

В 70-ата минута Уме Емануел бе изведен сам срещу Иван Караджов, преодоля го и насочи топката към мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради засада, която бе потвърдена от VAR.