Александър Александров е спортист на Варна за януари 2023 г.

спортист

Александър Александров, състезател по джу джицу бе обявен за спортист на Варна за месец януари-2023, пише БНР.

Сашо спечели сребърен медал от Европейско първенство, черни колани, кат. 100,5 кг. Първенството се състоя в Париж. За 8-ми път варненецът участва на Европейски шампионат.

За отбор на месеца беше определен тимът по лека атлетика „Евър“ Варна със спечелени общо 1 сребърен, 2 бронзови медала от ДП до 18 години. Спечелени още 1 златен, 1 сребърен от ДП до 20 години.

За №1 на варненското спортно училище за януари бе обявен лекоатлетът Мартин Атанасов от СКЛА „Евър“. Той спечели златен медал на 1500 м н ДП до 20 години. В онлайн анкетата на първо място с най-много гласове се класира Натали Костова от СКЛА„Виктория“.

Тя има сребърен медал и покрит норматив за Балканско първенство до 18 г, ДП, 20 години.