ВЕЛИКО! Александра е едва на 10 години, а постави света в краката си на Световно по шахмат

александра пехливанова

Състезателката на шахматен клуб „Пловдив“ Александра Пехливанова стана световна училищна вицешампионка по шахмат за момичета до 11 години. Световното ученическо първенство се проведе от 13 до 23 април 2023 г. на остров Родос, Гърция.

Десетгодишната Александра показа стабилна игра и въпреки, че бе по-малка от конкурентките си, постигна 6,5 точки от девет изиграни партии и заслужено се класира на второ място, пише Марица.

Това е пореден успех за талантливата състезателка, която през 2021 г. стана шампионка на Европейския съюз. За своята крехка възраст Александра има над 10 национални титли и много медали от национални и международни състезания.