Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, „тигрите“ биха с 5:3 „Ботев“ (Пд)

бойко борисов

Воденият от Бойко Борисов тим на „Витоша“ (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив, „тигрите“ победиха с 5:3 местния „Ботев“. Това е седма поредна титла за тима на лидера на ГЕРБ.

Николай Николов откри за „Витоша“ в 7-ата минута, но Александър Стойчев-Легендата изравни две минути по-късно. В края на полувремето играчите на „Витоша“ вкараха два гола чрез Светослав Петров в 32-ата и Николай Николов в 36-ата минути.

След почивката превъзходството на „тигрите“ продължи и Венцислав Бонев покачи на 4:1 в 43-тата минута. По-късно Николай Николов оформи своя хеттрик в мача, разписвайки се от дузпа, предава 24 часа.

Феновете започнаха да скандират „Бойко, Бойко“, като подканиха той да изпълни 11-метровия наказателен удар. Лидерът на ГЕРБ обаче остави своя съотборник да се разпише за трети път.

Иван Караманов вкара втория гол за „канарчетата“ в 56-ата минута, а в 75-ата фиксира крайното на 5:3. Зрителите изпратиха с аплодисменти футболистите и на двата отбора. След края на мача Бойко Борисов вдигна шампионската купа.

Пловдив (23 май 2023) Стадион Христо Ботев приема първия си финал днес. Колежа получи финалния сблъсък в Държавното първенство за ветерани, което противопостави футболистите на Ботев Пловдив и Витоша Бистрица.
Снимка: Боян Ботев/БТА (ПК)