Златното ни момиче Ивет Горанова гази наред: С четири поредни победи е на Световното

Image_15423019_40_0

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова постигна четири поредни победи и се класира за полуфиналите на световното първенство по карате в унгарската столица Будапеща, пише Блиц Спорт.

В категория 55 килограма „кумите“ Горанова, която е бронзова медалистка от последните два шампионата на планетата, се наложи на старта над Мадина Садигова (Азербайджан) с 2:1, след което преодоля и Асма Чариф (Франция). В третия си двубой българката победи Циу-Пин Ку (Тайван) с 6:0, а после спечели и срещу Фатеме Саадати (Иран) с 1:0.

По-късно днес Ивет Горанова ще излезе на полуфинал срещу олимпийската вицешампионка и своя най-голяма съперничка Анжелика Терлюга (Украйна) в повторение на финала на олимпийските игри в Токио.