България с тежка загуба, мисията Катар 2022 изглежда трудна

България - Швейцария 4

Отборът на България стартира с тежка загуба от Швейцария световните квалификации за Катар 2022.

На стадион „Васил Левски” в София, родните национали отстъпиха с 1:3 на своя съперник, а единствения гол за България бе дело на Кирил Десподов през второто полувреме.

Възпитаниците на новия национален селекционер Ясен Петров започна кошмарно срещата и само след 13 минути игра, вече губеха с 0:3. Точни за гостите бяха Емболо, Сеферович и Цубер. През втората част България показа друго лице и логично стигна до почетно попадение и няколко други добри ситуации за гол.

Следващия мач на България е в неделя срещу Италия, като двубоят е отново в София.