Григор довърши 10-ия в света на „Уимбълдън“, онзи го псува по корта като хамалин

7 Dni Bulgaria09.07.2023
APTOPIX Britain Wimbledon Tennis

Григор Димитров довърши започнатото вчера и отвя Франсис Тиафо (САЩ), класирайки се на осминафиналите на „Уимбълдън“. Българинът надделя по убедителен начин срещу световния №10 с 6:2, 6:3, 6:2. Така Гришо си осигури място във втората седмица на „Уимбълдън“.

Мачът стартира в събота, но беше прекъснат при резултат 6:2, 6:3, 1:2 в полза на първата ни ракета, заради лошите метеорологични условия в Лондон. Вчера Гришо показа класа и спечели първите сета, а дъждът не позволи срещата да продължи. Мачът бе прекъснат в третия сет при 1:2 и 30-0 за нашия тенисист в началото на четвъртия гейм.
При подновяването днес Димитров без безкомпромисен, изравни за 2:2, след което направи пробив, а впоследствие и стигна до победата. С отличната си игра Гришо тотално отчая Тиафо, който на няколко пъти си изпусна нервите и си позволи да псува, правейки грозно впечатление.